Logistică

Stock Controller

Descriere

Căutăm noi colegi, harnici și pricepuți pentru postul: Stock Controller la depozitul Corso Distribution Center din Chitila.

Responsabilități:

  • Ești responsabil să păstrezi acuratețea stocurilor în ERP și WMS;
  • Urmărești zilnic stocurile din depozit;
  • Gestionezi produsele cu TMV scurt, capetele de stoc, diferențele ERP/WMS;
  • Urmărești cantitățile de marfă deteriorate și procesul de denaturare a mărfurilor perisate;
  • Coordonezi și verifici blocările și deblocările din sistemele de gestiune;
  • Contribui la îmbunătățirea procesului de picking prin verificarea introducerii corecte a produselor în sistem și efectuezi modificări ale layout-ului în funcție de rulaj, sezonalitate;
  • Efectuezi inventare zilnice, verifici stocul din locațiile intermediare, completezi rapoartele specifice;
  • Asiguri suport echipei operaționale pentru îndeplinirea sarcinilor alocate, dar și pentru soluționarea situațiilor neprevăzute;
  • Informezi partenerii de servicii logistice despre transferul stocurilor între gestiuni;
  • Urmărești zilnic și iți desfășori activitatea ținând cont de rapoartele:
    • Diferențe ERP/WMS pe toți clienții depozitului;
    • Management locații de picking;
    • Produse fără replenishment automat;
    • Locații blocate;
    • Grad încărcare depozite;

Cerințe

Ce trebuie să ai?

  • Experiența anterioară într-un post care presupune efectuarea de analize/ rapoarte este un avantaj;
  • Studii medii/ superioare;
  • Cunoștințe foarte bune MS Office (Word, Excel);
  • Experiență în utilizarea unui sistem informatic de tip ERP;
  • Foarte bune abilități de comunicare, atitudine pozitivă, gândire analitică;
  • Atenție excelentă la detalii și acuratețe;

Beneficii

Ce îți oferim, pe lângă salariul fix:

  • Tehnologie modernă, după ultimele standarde în domeniu;
  • Contract de muncă pe perioadă nedeterminată;
  • Se lucrează în 2 schimburi;
  • Tichete de masă de 35 RON/zi, în medie 735 RON/lună;
  • Spor de frig 20% din salariul brut;
  • Spor ore de noapte 25%.
  • Spor ore suplimentare 75%;
  • Spor de weekend 75%;
  • Pachete cu produse și tichete cadou de 300 RON cu ocazia Sărbătorilor de Paște, Crăciun, 8 Martie, 1 Iunie;
  • Card servicii medicale;
  • Decont transport sau transport asigurat;
  • Bookster.

Așteptăm cu mare interes aplicația ta!

Alege să faci parte din echipa noastră unde lucrăm în siguranță și livrăm doar performanță!

MACROMEX – Oameni mari, Ambiții mari, Branduri mari!

Full time, In 2 schimburi, Flexibil-Inegal

Experiența 1-3 ani este necesară

Medii sau Superioare

Dacă vrei să aplici pentru acest post, te rugăm să completezi formularul. Ne-am bucura să te cunoaștem.